Walsin Technologies WR06X391 JTL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 390Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 2 ans
Newark
element14 APAC
Future Electronics
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
1
Resistance
390 Ω
390 Ω
390 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Metal Oxide, Thick Film
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC0603JR-07390RL
Yageo GroupAC0603JR-07390RL
Res Thick Film 0603 390 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603JR-13390RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 390ohm, 75V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 390 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-3GEYJ391V
RESISTOR, CHIP THICK FILM, 390 OHM, 0.1WRESISTOR, CHIP THICK FILM, 390 OHM, 0.1W, 5%
Res Thick Film 0603 390 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies WR06X391 JTL fournies par ses distributeurs.
WR06 Series 390 Ohm ±5% 1/10 W 0603 SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 0603 390 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Molded SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 390ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR WR 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 390Ohm ±100ppm/C
RES, 390R, 5%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 390ohm; Product Range: WR06 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)