Walsin Technologies WR06X361 JTL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 360Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fiches techniques et documents
Authorized Distributors
1
Resistance
360 Ω
360 Ω
360 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies WR06X361 JTL fournies par ses distributeurs.
Res Thick Film 0603 360 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 360ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 360R 5% Resistor
360¦¸ ¡À5% 1/10W 0603