Walsin Technologies WR06X202 JTL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 2kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 2 ans
TME
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.47%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Resistance
2 kΩ
2 kΩ
2 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies WR06X202 JTL fournies par ses distributeurs.
WR06 Series 2 KOhm ±5% 1/10 W 0603 SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 2000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
2 kOhms ¡À5% 1/10W ¡À100ppm/¡ãC 0603