Walsin Technologies WR06X182 JTL
WR06 Series 0603 0.1 W 1.8 kO ±5% ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 2 ans
Newark
element14 APAC
TME
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.46%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Resistance
1.8 kΩ
1.8 kΩ
1.8 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Metal Oxide, Thick Film
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC0603JR-071K8L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 1.8kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 1.8K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0603JR-071K8L
Res Thick Film 0603 1.8K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603JR-131K8L
Res Thick Film 0603 1.8K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ3GEYJ182V
Res Thick Film 0603 1.8K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 1.8K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies WR06X182 JTL fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 1800ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
电阻, 1K8, 5%, 0.1W, 0603, 厚膜;
RES, 1K8, 5%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 1.8kohm; Product Range: WR06 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)