Walsin Technologies WR06X1181FTR
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 1180ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 11 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-52.74%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
4,480
Authorized Distributors
2
Resistance
1.18 kΩ
1.18 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-05-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies WR06X1181FTR fournies par ses distributeurs.
RES 1.18K OHM 1% 0603
0603 1K18 1% Resistor