Walsin Technologies WR06X105 JTL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 1MΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 2 ans
element14 APAC
TME
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+1.88%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
1 MΩ
1 MΩ
1 MΩ
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
KOA SpeerCN1E4KTTD152J
Res Thick Film Array 1.5K Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
KOA SpeerCN1E4KTTD471J
Res Thick Film Array 470 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies WR06X105 JTL fournies par ses distributeurs.
WR06 Series 1 MOhm ±5% 1/10 W 0603 SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 1000000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES, 1M, 5%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 1Mohm; Product Range: WR06 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)