Walsin Technologies WR04X9091FTL
Res Thick Film 0402 9.09K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 2 ans
Future Electronics
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
54,980
Authorized Distributors
1
Resistance
9.09 kΩ
9.09 kΩ
9.09 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
62.5 mW
63 mW
63 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies WR04X9091FTL fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 9090ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
WR04 Series 0402 9.09 kO ±1% 0.063 W ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Chip Resistors 0402 9.09KΩ ±1% 1/16W ±100ppm/℃