Walsin Technologies WR04X562 JTL
62.5mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±5% 5.6kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fiches techniques et documents
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-13.49%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Resistance
5.6 kΩ
5.6 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
62.5 mW
62.5 mW
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies WR04X562 JTL fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 5600ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
FIXED RESISTOR Molded Chip Resistor 5% 100ppm/C 5.6kOhm 62.5mW
RES 5.6K OHM 5% 1/16W 0402
0402 5K6 5% Resistor
5600¦¸ ¡À5% 1/16W 0402