Walsin Technologies WR04X4871FTL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 4.87kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 2 ans
ODG (Origin Data Global)
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
1
Resistance
4.87 kΩ
4.87 kΩ
4.87 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
62.5 mW
63 mW
63 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies WR04X4871FTL fournies par ses distributeurs.
Res Thick Film 0402 4.87K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 4870ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
WR04 Series 0402 0.063 W 4.87 kOhm ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor