Walsin Technologies WR04X392 JTL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 3.9kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fiches techniques et documents
Future Electronics
Datasheet10 pagesIl y a 8 ans
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
65,836
Authorized Distributors
1
Resistance
3.9 kΩ
3.9 kΩ
3.9 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
62.5 mW
62.5 mW
62.5 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies WR04X392 JTL fournies par ses distributeurs.
Res Thick Film 0402 3.9K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 3900ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
WR Series 0402 3.9 kOhm ±5% 0.063 W ±200 ppm/°C SMT Chip Resistor
SMD Resistor 0402 3.9KΩ ±5% 1/16W ±100ppm/℃