Walsin Technologies WR04X391JTR
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 390ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 11 ans
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
1
Resistance
390 Ω
390 Ω
390 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
62.5 mW
63 mW
63 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-10-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies WR04X391JTR fournies par ses distributeurs.
0402 390R 5% Resistor
RES 390 OHM 5% 0402