Walsin Technologies WR04X1181FTR
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 1180ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 11 ans
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
1
Resistance
1.18 kΩ
1.18 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
62.5 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-10-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies WR04X1181FTR fournies par ses distributeurs.
RES 1.18K OHM 1% 0402
0402 1K18 1% Resistor