Walsin Technologies WR02X101 JAL
RES 100 OHM 5% 1/20W 0201 / 100 Ohms ±5% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 2 ans
TECHDesign
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+4.44%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Resistance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Case/Package
0201
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
50 mW
50 mW
50 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies WR02X101 JAL fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 100ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
Resistor Chip 0201 ±5% 100RΩ SMD
SMD Resistor 0201 100Ω ±5% 1/20W ±200ppm/℃