Walsin Technologies MT15B104K160CT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0402
IHS
Datasheet27 pagesIl y a 3 ans
Future Electronics
Tendance sur 3 mois:
+24.16%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
500 µm
500 µm
Introduction Date2021-05-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies MT15B104K160CT fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic 0.1uF 16V X7R 10% Pad SMD 0402 125C Automotive T/R
Multilayer Ceramic Capacitors 0.1Uf, 16V, Mlcc, 0402 Rohs
Cap, 0.1Uf, 16V, Mlcc, 0402 Rohs Compliant: Yes |WALSIN MT15B104K160CT
Chip Capacitance (Mlcc) 0402 100nF ±10% 16V X7R
0402 MLCC X7R 0.1 uF +/- 10% 16 V T&R MT