Walsin Technologies 1206X475K250CT
25V 4.7uF X5R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
IHS
Datasheet21 pagesIl y a 2 ans
element14 APAC
Future Electronics
TECHDesign
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-82.60%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
11,362
Authorized Distributors
5
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Dielectric
X5R
X5R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.6 mm
1.6 mm
1.6 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2010-03-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Samsung Electro-MechanicsCL21A475KAQNNNE
25V 4.7uF X5R 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 4.7uF 25V X5R 10% Pad SMD 0805 85C T/R
Yageo GroupC0805C475K3PACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 4.7uF, Surface Mount, 0805
25V 4.7uF X5R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENTMK212BJ475KG-T
TAIYO YUDENTMK316BJ475KL-T
Multilayer Ceramic Capacitors (High dielectric type), 25V, 4.7 uF, ± 10 %, 1206, X5R/B, RoHS
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies 1206X475K250CT fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 4.7uF, Surface Mount, 1206
Cap Ceramic 4.7uF 25V X5R 10% Pad SMD 1206 85°C T/R
Multilayer Ceramic Capacitor, 4.7 F, 10%, X5R, 25 V, 1206 [3216 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN 1206X475K250CT
CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 15% ppm/C 10% 4.7muF 25V