Walsin Technologies 0805B473K101CT
MLCC 0.047UF 100V X7R 0805 / 0.047 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
IHS
Datasheet21 pagesIl y a 2 ans
element14 APAC
TECHDesign
Future Electronics
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-4.22%
Authorized Distributors
6
Capacitance
47 nF
47 nF
47 nF
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies 0805B473K101CT fournies par ses distributeurs.
0805 size X7R dielectric 0.047uF 10% tolerance Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 0.047uF 100V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.047uF, Surface Mount, 0805
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.047 F, 10%, X7R, 100 V, 0805 [2012 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0805B473K101CT
Chip Capacitor (MLCC) 0805 47nF ±10% 100V X7R
0805 MLCC X7R 0.047 uF+/- 10% 100 V T&R