Walsin Technologies 0805B393K500CT
0805 39000 pF 50 V ±10 % X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
IHS
Datasheet21 pagesIl y a 2 ans
element14 APAC
Burklin Elektronik
TECHDesign
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-54.09%
Stock
2,207
Authorized Distributors
5
Capacitance
39 nF
39 nF
39 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
5 %
5 %
Height
800 µm
780 µm
780 µm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies 0805B393K500CT fournies par ses distributeurs.
Ceramic capacitor, 39 nF, 50 V (DC), ±10 %, SMD 0805 (2012), X7R, 0805B393K500CT
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.039 F, 10%, X7R, 50 V, 0805 [2012 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0805B393K500CT
Cap Ceramic 0.039uF 50V X7R 10% SMD 0805 125C Paper T/R
Walsin 0805B393K500CT Ceramic Capacitors 0805 size X7R dielectric 39nF 50V
0805 MLCC X7R 0.039 uF+/- 10% 50 V T&R