Walsin Technologies 0805B225K250CT
Multilayer Ceramic Capacitor, 2.2 F, 10%, X7r, 25 V, 0805 [2012 Metric]
IHS
Datasheet21 pagesIl y a 2 ans
element14 APAC
JRH Electronics
TECHDesign
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+142%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies 0805B225K250CT fournies par ses distributeurs.
25V 2.2uF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 0805
Cap Ceramic 2.2uF 25V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
Chip Capacitor (MLCC) 0805 2.2µF ±10% 25V X7R
Ceramic Capacitors; 0805B225K250CT; WALSIN; 0805; 2.2 µF; 25 V; X7R
CAP, 2.2µF, 25V, 10%, X7R, 0805; Capacitance: 2.2µF; Voltage Rating: 25V; Ceramic Capacitor Case: 0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X7R; Product Range: -; Operating Temperature Min: -5