Walsin Technologies 0805B222K500CT
50V 2.2nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
IHS
Datasheet21 pagesIl y a 2 ans
element14 APAC
Burklin Elektronik
TECHDesign
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-56.20%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
2.2 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
800 µm
780 µm
780 µm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Yageo GroupC0805C222K5RACTU
SMD Comm X7R 0805 (2012Metric) Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X7R ±10% 2200pF
Samsung Electro-MechanicsCL21B222KBCNNNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Surface Mount, 0805
Cap Ceramic 0.0022uF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies 0805B222K500CT fournies par ses distributeurs.
Multilayer Ceramic Capacitor, 2200 Pf, 10%, X7R, 50 V, 0805 [2012 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0805B222K500CT
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 2200pF ±10% X7R
Walsin 0805B222K500CT TANCAP CT4-0805Y684M500A1 Ceramic Capacitors 500V 0805
Ceramic Capacitors; 0805B222K500CT; WALSIN; 2.2 nF; 0805; 50 V; 2 mm
CAP, 2200PF, 50V, 10%, X7R, 0805; Capacitance: 2200pF; Voltage Rating: 50V; Ceramic Capacitor Case: 0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X7R; Product Range: -; Operating Temperature Min: