Walsin Technologies 0603N101J101CT
Smd Multilayer Ceramic Capacitor, Mc Series, 100 Pf, 5%, C0G/Np0, 100 V, 0603
IHS
Datasheet21 pagesIl y a 2 ans
element14 APAC
Future Electronics
TECHDesign
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+718%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
90,818
Authorized Distributors
5
Capacitance
100 pF
100 pF
100 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
800 µm
800 µm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2010-03-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Yageo GroupC0603C101J1GACTU
Cap Ceramic 100pF 100V C0G 5% Pad SMD 0603 125°C T/R
100V 100pF NP0 ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0603C101J1GAC
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 100pF C0G 0603 5%
KYOCERA AVX06031A101JAT2A
100V 100pF C0G ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies 0603N101J101CT fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0001uF, Surface Mount, 0603
Multilayer Ceramic Capacitor, 100 Pf, 5%, C0G/Np0, 100 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0603N101J101CT
Chip Capacitor (MLCC) 0603 100pF ±5% 100V C0G(NP0)
CERAMIC CAPACITOR 0603 (1608Metric) Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±5% 100pF
CAP, 100PF, 100V, 5%, C0G/NP0, 0603; Capacitance: 100pF; Voltage Rating: 100V; Ceramic Capacitor Case: 0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 5%; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Product Range: -; Operating Temperat