Walsin Technologies 0603B333K160CT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.033uF, Surface Mount, 0603
IHS
Datasheet21 pagesIl y a 2 ans
TECHDesign
Future Electronics
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.11%
Authorized Distributors
6
Capacitance
33 nF
33 nF
33 nF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Pièces détachées
Samsung Electro-MechanicsCL10B333KB8NNNC
50V 33nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B333KO8NNNC
16V 33nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B333KA8NNNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.033uF, Surface Mount, 0603
KYOCERA AVX0603YC333KAT2A
Yageo GroupC0603C333K5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.033uF X7R 0603 10%
KYOCERA AVX06035C333KAT2A
0603 33 nF 50 V ±10% Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies 0603B333K160CT fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic 0.033uF 16V X7R 10% Pad SMD 0603 125C T/R
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 16V 0.033muF ±10% X7R
0.033uF 16V 10% 0603 X7R - Multilayer Ceramic Capacitors
Cap, 0.033Uf, 16V, Mlcc, 0603 Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0603B333K160CT
0603 MLCC X7R 0.033 uF+/- 10% 16 V T&R