Walsin Technologies 0603B271K500CT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00027uF, Surface Mount, 0603
IHS
Datasheet21 pagesIl y a 2 ans
TME
element14 APAC
Burklin Elektronik
TECHDesign
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-45.12%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
270 pF
270 pF
270 pF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
800 µm
800 µm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Samsung Electro-MechanicsCL10B271KB8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 270 pF, 50 V, ± 10%, X7R, 0603 [1608 Metric]
0603 270 pF 50 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
KYOCERA AVX06035A271JAT2A
0603 270 pF 50 V ±5 % Tolerance C0G/NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 270pF 10% X7R 50V 0603 Paper T/R
Yageo GroupC0402C271K5RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00027uF, Surface Mount, 0402
CAP CER 270PF 50V X7R 0201 / 270 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies 0603B271K500CT fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic 270pF 50V X7R 10% Pad SMD 0603 125C T/R
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 270pF ±10% X7R
Chip Capacitor (MLCC) 0603 270pF ±10% 50V X7R
Walsin 0603B271K500CT Ceramic Capacitors 500V 270pF X7R 0603 SMT
0603 MLCC X7R 270 pF+/- 10% 50 V T&R
Cap, 270Pf, 50V, 10%, X7R, 0603, Reel; Capacitance:270Pf; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:-; Operating Temperature Min:-55°C; Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0603B271K500CT