Walsin Technologies 0603B223J500CT
0603 22 nF 50 V ±5% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
IHS
Datasheet21 pagesIl y a 2 ans
element14 APAC
TECHDesign
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+6.75%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
22 nF
22 nF
22 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
800 µm
800 µm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Samsung Electro-MechanicsCL10B223JB8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.022 uF, 50 V, ± 5%, X7R, 0603 [1608 Metric]
50V 22nF X7R ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0603C223J3RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.022uF, Surface Mount, 0603
25V 22nF X7R ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Ceramic, 16V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.022uF, Surface Mount, 0603
Yageo GroupC0603C223K5RACTU
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0603 / 0.022 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies 0603B223J500CT fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.022uF, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 0.022muF ±5% X7R
Cap Ceramic 0.022uF 50V X7R 5% Pad SMD 0603 125C T/R
CAP CERAMIC 4700PF 100V X7R 10% 0805 SMD
0603 MLCC X7R 0.022 uF+/- 5% 50 V T&R
Cap, 0.022Μf, 50V, 5%, X7R, 0603, Reel; Capacitance:22000Pf; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:-; Operating Temperature Min:-55°C; Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0603B223J500CT