Walsin Technologies 0603B153J500CT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.015uF, Surface Mount, 0603
IHS
Datasheet21 pagesIl y a 2 ans
element14 APAC
Future Electronics
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-16.17%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Capacitance
15 nF
15 nF
15 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
800 µm
800 µm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
0603 0.015 uF 50 V ±5% Tolerance X7R Multilayer Ceramic Capacitor
KYOCERA AVX06033C153JAT2A
0603 15 nF 25 V ±5 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL10B153KB8NNNC
50V 15nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0603C153K5RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.015uF, Surface Mount, 0603
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 0.015uF 10% X7R 50V 0603 Paper T/R
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.015 uF, 50 V, ± 10%, X7R, 0603 [1608 Metric]
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies 0603B153J500CT fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic 0.015uF 50V X7R 5% Pad SMD 0603 125C T/R
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.015 F, 5%, X7R, 50 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0603B153J500CT
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 0.015muF ±5% X7R
Chip Capacitor (MLCC) 0603 15nF ±5% 50V X7R
0603 MLCC X7R 0.015 uF+/- 5% 50 V T&R