Walsin Technologies 0603B104K160CT
16V 100nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
element14 APAC
JRH Electronics
TECHDesign
Tendance sur 3 mois:
-5.38%
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Pièces détachées
Samsung Electro-MechanicsCL10B104KO8NNNC
Ceramic Capacitor, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0603
Samsung Electro-MechanicsCL10B104KO8NNNL
Yageo GroupC0603C104K4RACTU
100nF ±10% 16V X7R 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT RoHS
KYOCERA AVX0603YC104KAT2A
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies 0603B104K160CT fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 0.1uF 16V X7R 10% Pad SMD 0603 125C T/R
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.1 F, 10%, X7R, 16 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0603B104K160CT
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 16V 0.1muF ±10% X7R
Chip Capacitor (MLCC) 0603 100nF ±10% 16V X7R
Ceramic Capacitors; 0603B104K160CT; WALSIN; 0603; 100 nF; 16 V; X7R
0603 MLCC X7R 0.1 uF+/- 10% 16 V T&R