Walsin Technologies 0603B103K250CT
0603 10 nF 25 V ±10% Tolerance X7R Multilayer Ceramic Chip Capacitor
IHS
Datasheet21 pagesIl y a 2 ans
element14 APAC
JRH Electronics
TECHDesign
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+35.32%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
800 µm
800 µm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 0.01uF 10% X7R 25V 0603 Paper T/R
25V 10nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX06033C103K4T2A
0603 10 nF 25 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
CAP CER 10000PF 25V X7R 0603 / 10000 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Samsung Electro-MechanicsCL10B103KB8NNNC
50V 10nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B103KC8NNNC
100V 10nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies 0603B103K250CT fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0603
MULTILAYER CERAMIC CAP 0603 X7R 0.01uF ±10% 25VDC
Cap Ceramic 0.01uF 25V X7R 10% Pad SMD 0603 125C T/R
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.01 F, 10%, X7R, 25 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0603B103K250CT
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 25V 10000pF ±10% X7R
0603 MLCC X7R 0.01 uF+/- 10% 25 V T&R