Walsin Technologies 0603B103K160CT
16V 10nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Future Electronics
JRH Electronics
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.13%
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Pièces détachées
Samsung Electro-MechanicsCL10B103KO8NNNC
Yageo GroupC0603C103K4RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0603
Samsung Electro-MechanicsCL10B103KB8NNNC
50V 10nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B103KC8NNNC
100V 10nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0603
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies 0603B103K160CT fournies par ses distributeurs.
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.01 F, 10%, X7R, 16 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0603B103K160CT
Chip Capacitance (Mlcc) 0603 10nF ±10% 16V X7R
0603 MLCC X7R 0.01 uF+/- 10% 16 V T&R