Walsin Technologies 0402X473K100CT
10V 47nF X5R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TME
Newark
Authorized Distributors
5
Capacitance
47 nF
47 nF
47 nF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2017-01-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies 0402X473K100CT fournies par ses distributeurs.
CAP CER 0.047UF 10V X5R 0402 / 0.047 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 0.047uF, Surface Mount, 0402
Cap Ceramic 0.047uF 10V X5R 10% Pad SMD 0402 85C T/R
Cap, 0.047Μf, 10V, 10%, X5R, 0402, Reel; Capacitance:47000Pf; Voltage Rating:10V; Ceramic Capacitor Case:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X5R; Product Range:Walsin Mlcc; Operating Temperaturerohs Compliant: Yes |WALSIN 0402X473K100CT