Walsin Technologies 0402N4R7C500CT
MLCC 4.7PF 50V NPO 0402 / 4.7 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
IHS
Datasheet21 pagesIl y a 2 ans
TME
element14 APAC
TECHDesign
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-29.14%
Authorized Distributors
5
Capacitance
4.7 pF
4.7 pF
4.7 pF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Introduction Date2010-03-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies 0402N4R7C500CT fournies par ses distributeurs.
0402 1 pF 50 V ±0.25 pF Tolerance NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 4.7pF 50V C0G 0.25pF Pad SMD 0402 125C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5.3191% +Tol, 5.3191% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000047uF, Surface Mount, 0402
Ceramic Capacitors; 0402N4R7C500CT; WALSIN; 0402; 4.7 pF; 50 V; C0G
MLCC 0.0000047¦ÌF ¡À0.25pF 50V C0G 0402
Cap, 4.7Pf, 50V, C0G/Np0, 0402, Reel; Capacitance:4.7Pf; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 0.25Pf; Dielectric Characteristic:C0G/Np0; Product Range:Walsin Mlcc; Operating Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0402N4R7C500CT