Walsin Technologies 0402N151J500CT
50V 150pF NP0 ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
IHS
Datasheet21 pagesIl y a 2 ans
element14 APAC
TECHDesign
Future Electronics
Tendance sur 3 mois:
-23.32%
Capacitance
150 pF
150 pF
150 pF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Introduction Date2010-03-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
50V 150pF C0G ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENUMK105CG151JV-F
Multilayer Ceramic Capacitors (Temperature compensating type), 50V, 150 pF, 0402, C0G/CG, RoHS
Cap Ceramic 150pF 50V C0G 5% Pad SMD 0402 125C T/R
Samsung Electro-MechanicsCL05C151JB5NNND
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 0+-30ppm/Celcius TC, 150pF, Surface Mount, 0402 inch
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00015uF, Surface Mount, 0402
Yageo GroupC0402C151J5GACTU
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies 0402N151J500CT fournies par ses distributeurs.
Multilayer Ceramic Capacitor, 150 Pf, 5%, C0G/Np0, 50 V, 0402 [1005 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0402N151J500CT
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 150pF ±5% C0G NP0