Walsin Technologies 0402B822K500CT
CAP CER 8200PF 50V X7R 0402 / 8200 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
IHS
Datasheet21 pagesIl y a 2 ans
TME
element14 APAC
Burklin Elektronik
JRH Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-5.30%
Capacitance
8.2 nF
8.2 nF
8.2 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Samsung Electro-MechanicsCL05B822KB5NNNC
50V 8.2nF X7R 卤10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
25V 8.2nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL05B822KA5NNNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 8.2nF, Surface Mount, 0402 inch
16V 8.2nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies 0402B822K500CT fournies par ses distributeurs.
0402 50 V 8200 pF ±10% Tolerance X7R Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0082uF, Surface Mount, 0402
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 8200pF ±10% X7R
Chip Capacitor (MLCC) 0402 8.2nF ±10% 50V X7R
Cap, 8200Pf, 50V, 10%, X7R, 0402, Reel; Capacitance:8200Pf; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:Walsin Mlcc; Operating Temperature Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0402B822K500CT