Walsin Technologies 0402B822K160CT
0402 8200 pF 16 V ±10% Tolerance X7R Multilayer Ceramic Chip Capacitor
IHS
Datasheet21 pagesIl y a 2 ans
TME
element14 APAC
TECHDesign
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-8.92%
Capacitance
8.2 nF
8.2 nF
8.2 nF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
16V 8.2nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0402 8.2 nF 16 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL05B822KB5NNNC
50V 8.2nF X7R 卤10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
25V 8.2nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies 0402B822K160CT fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0082uF, Surface Mount, 0402
Cap Ceramic 0.0082uF 16V X7R 10% Pad SMD 0402 125C T/R
CERAMIC CAPACITOR 0402 (1005Metric) ceramic capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm X7R ±10% 8200pF
Chip Capacitance (Mlcc) 0402 8.2nF ±10% 16V X7R
Cap, 8200Pf, 16V, 10%, X7R, 0402, Reel; Capacitance:8200Pf; Voltage Rating:16V; Ceramic Capacitor Case:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:Walsin Mlcc; Operating Temperature Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0402B822K160CT