Walsin Technologies 0402B682K250CT
0402 6800 pF 25 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
IHS
Datasheet21 pagesIl y a 2 ans
TME
Newark
TECHDesign
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.02%
Capacitance
6.8 nF
6.8 nF
6.8 nF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
0402 6.8 nF 25 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL05B682KA5NNNC
25V 6.8nF X7R 卤10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 0.0068uF 25V X7R 10% SMD 0402 125°C Paper T/R
16V 6.8nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies 0402B682K250CT fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic 0.0068uF 25V X7R 10% Pad SMD 0402 125C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0068uF, Surface Mount, 0402
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 25V 6800pF ±10% X7R
Cap, 6800Pf, 25V, 10%, X7R, 0402, Reel; Capacitance:6800Pf; Voltage Rating:25V; Ceramic Capacitor Case:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:Walsin Mlcc; Operating Temperature Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0402B682K250CT