Walsin Technologies 0402B473K100CT
10V 47nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TME
element14 APAC
Tendance sur 3 mois:
-84.31%
Capacitance
47 nF
47 nF
47 nF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Capacitor, Ceramic, Multilayer, 10 V, X7R, 0.047 Uf, Surface Mount, 0402
Samsung Electro-MechanicsCL05B473KP5NNNC
Cap Ceramic 0.047uF 10V X7R 10% SMD 0402 125°C Paper T/R
Samsung Electro-MechanicsCL05B473KO5NNNC
16V 47nF X7R 卤10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies 0402B473K100CT fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.047uF, Surface Mount, 0402
CAP CER 0.047UF 10V X7R 0402 / 0.047 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 10V 0.047muF ±10% X7R
0402 MLCC X7R 0.047 uF+/- 10% 10 V T&R
Cap, 0.047Μf, 10V, 10%, X7R, 0402, Reel; Capacitance:47000Pf; Voltage Rating:10V; Ceramic Capacitor Case:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:Walsin Mlcc; Operating Temperaturerohs Compliant: Yes |WALSIN 0402B473K100CT