Walsin Technologies 0402B272K500CT
CAP CER 2700PF 50V X7R 0402 / 2700 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
TME
element14 APAC
Burklin Elektronik
JRH Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.24%
Capacitance
2.7 nF
2.7 nF
2.7 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
50V 2.7nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC Surface Mount 0402 2700pF 50 Volts X7R 10%
Cap Ceramic 0.0027uF 50V X7R 10% Pad SMD 0402 125C T/R
Yageo GroupC0402C272K5RAC
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 2700pF X7R 0402 10%
Samsung Electro-MechanicsCL05B272KB5NNNC
Samsung Electro-MechanicsCL21B272KBANNND
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 2.7nF, Surface Mount, 0805 inch
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies 0402B272K500CT fournies par ses distributeurs.
0402 2.7 nF 50 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0027uF, Surface Mount, 0402
Chip Capacitor (MLCC) 0402 2.7nF ±10% 50V X7R
0402 MLCC X7R 2700 pF+/- 10% 50 V T&R
Cap, 2700Pf, 50V, 10%, X7R, 0402, Reel; Capacitance:2700Pf; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:Walsin Mlcc; Operating Temperature Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0402B272K500CT