Walsin Technologies 0402B183K160CT
16V 18nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TME
element14 APAC
Future Electronics
Tendance sur 3 mois:
+55.82%
Authorized Distributors
6
Capacitance
18 nF
18 nF
18 nF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies 0402B183K160CT fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.018uF, Surface Mount, 0402
Cap Ceramic 0.018uF 16V X7R 10% SMD 0402 125C Paper T/R
Ceramic Capacitors; 0402B183K160CT; WALSIN; 0402; 18 nF; 16 V; X7R
Chip Capacitor (MLCC) 0402 18nF ±10% 16V X7R
0402 MLCC X7R 0.018 uF+/- 10% 16 V T&R
MLCC CAPACITOR 0.018µF 16V X7R
Cap, 0.018Μf, 16V, 10%, X7R, 0402, Reel; Capacitance:18000Pf; Voltage Rating:16V; Ceramic Capacitor Case:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:Walsin Mlcc; Operating Temperaturerohs Compliant: Yes |WALSIN 0402B183K160CT