Walsin Technologies 0402B103K500CT
0402 10 nF 50 V ±10 % Tol. X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
IHS
Datasheet21 pagesIl y a 2 ans
TME
element14 APAC
Burklin Elektronik
Tendance sur 3 mois:
+202%
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Yageo GroupC0402C103K5RACTU
Ceramic Capacitor, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0402
Samsung Electro-MechanicsCL05B103KB5NNNC
50V 10nF X7R 卤10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC Surface Mount 0402 0.01uF 50 Volts X7R 10%
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies 0402B103K500CT fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic 0.01uF 50V X7R 10% Pad SMD 0402 125C T/R
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 10000pF ±10% X7R
Ceramic Capacitors; 0402B103K500CT; WALSIN; 0402; 10 nF; 50 V; X7R
Chip Capacitor (MLCC) 0402 10nF ±10% 50V X7R
0402 MLCC X7R 0.01 uF+/- 10% 50 V T&R
Cap, 0.01Μf, 50V, 10%, X7R, 0402, Reel; Capacitance:10000Pf; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:Walsin Mlcc; Operating Temperature Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0402B103K500CT