Walsin Technologies 0402B103J160CT
MLCC 0.01UF 16V X7R 0402 / 10000 pF ±5% 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
IHS
Datasheet21 pagesIl y a 2 ans
Newark
element14 APAC
Future Electronics
TECHDesign
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-87.89%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
500 µm
500 µm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2010-03-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies 0402B103J160CT fournies par ses distributeurs.
16V 10nF X7R ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0402
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.01 F, 5%, X7R, 16 V, 0402 [1005 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0402B103J160CT
Cap Ceramic 0.01uF 16V X7R 5% Pad SMD 0402 125C T/R
Multilayer Ceramic Capacitors 0402 16V X7R 103 5%
0402 MLCC X7R 0.01 uF+/- 5% 16 V T&R