Walsin Technologies 0201N470J500CT
0201 (0603Metric) ceramic capacitor 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm C0G NP0 ±5% 47pF
IHS
Datasheet21 pagesIl y a 2 ans
Future Electronics
TECHDesign
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+17.23%
Authorized Distributors
4
Capacitance
47 pF
47 pF
47 pF
Dielectric
C0G
C0G
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2013-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions de Walsin Technologies 0201N470J500CT fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000047uF, Surface Mount, 0201
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0201 5%
0201 MLCC NPO 47 pF+/- 5% 50 V T&R