Vishay WYO472MCMCRCKR
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, Y5U, -56/+22% TC, 0.0047uF, Through Hole Mount
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay WYO472MCMCRCKR.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 4 ans
Datasheet4 pagesIl y a 10 ans
Future Electronics
Stock
11,698
Capacitance
4.7 nF
4.7 nF
4.7 nF
Voltage Rating (DC)
440 V
440 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
12.5 mm
12.5 mm
12.5 mm
Introduction Date2009-09-25
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 month ago)
LTB Date2025-07-28
LTD Date2026-01-24
Descriptions
Descriptions de Vishay WYO472MCMCRCKR fournies par ses distributeurs.
WYO Series 440 V 4700 pF ±20 % Ø12 x15 mm Y5U LS=7.5 mm Ceramic Disc Capacitor
CAP CER Singlelayer 4700pF Y5U (E) 440VAC ±20% Radial
Wyo X440Y250Vac 4,7Nf ±20% K4000 E3 |Vishay WYO472MCMCRCKR