Vishay WSLP0603R0660FEB
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.4W, 0.066ohm, 0.1625V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay WSLP0603R0660FEB.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 3 ans
Future Electronics
Arrow.cn
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+22.16%
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
17,079
Authorized Distributors
6
Resistance
66 mΩ
66 mΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2018-08-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ3BWFR068V
Res Thick Film 0603 0.068 Ohm 1% 1/4W ±150ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 0.062 Ohm 1% 0.25W(1/4W) 0ppm/C to 200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 0.068 Ohm 1% 0.25W(1/4W) 0ppm/C to 200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-3BWFR062V
Res Thick Film 0603 0.062 Ohm 1% 0.25W ±150ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R