Vishay WSL0603R0160FEB
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.1W, 0.016ohm, 0.04V, 1% +/-Tol, 110ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay WSL0603R0160FEB.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 2 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Mouser
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
13,745
Authorized Distributors
4
Resistance
16 mΩ
16 mΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
110 ppm/°C
110 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.4W, 0.015ohm, 0.0775V, 1% +/-Tol, 110ppm/Cel, Surface Mount, 0603
WSLP 0603 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±75ppm/C 15mOhms 0.4W 2/5W
0603 1/10WATT Lo-ohm Thick Film Current Sense Resistors .015 OHM 1%
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 0.015ohm, 0.0548V, 5% +/-Tol, 700ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Descriptions
Descriptions de Vishay WSL0603R0160FEB fournies par ses distributeurs.
Res Metal Strip 0603 0.016 Ohm 1% 0.1W(1/10W) 110ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors 1/10watt .016ohms 1%
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.1 W,0.016,1% TOL, POWER METAL STRIP, HI POWER