Vishay WKP221MCPEF0KR
Ceramic capacitor, 220 pF, 500 V (AC), ±20 %, radial, pitch 12.5 mm, Y5T, WKP221MCPEF0KR
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay WKP221MCPEF0KR.
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-100%
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
31,419
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 pF
220 pF
Dielectric
K2000
K2000
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
Tolerance
20 %
20 %
Height
8 mm
8 mm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2009-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions de Vishay WKP221MCPEF0KR fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, Y5T, 0.00022uF, Through Hole Mount
Cap Ceramic 220pF 760VAC/500VAC K2000 20% (8 X 6mm) Radial 12.5mm Bulk
Avnet Japan
Suppression Cap, 220Pf, Class X1/Y1 Rohs Compliant: Yes |Vishay WKP221MCPEF0KR
WKP Series Ø8x6 mm 220 pF 760/500 VAC ±20 % K2000 AC Line Ceramic Disc Capacitor
Radial Disc CERAMIC CAPACITOR WKP 760VAC 220pF ±20% Y5T