Vishay WKP102MCPEJ0KR
CAP CER 1000PF 760VAC Y5U RADIAL / 1000 pF ±20% 760VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay WKP102MCPEJ0KR.
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.91%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
54,544
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Dielectric
K4000
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
760 V
760 V
760 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
10 mm
10 mm
10 mm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2006-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions de Vishay WKP102MCPEJ0KR fournies par ses distributeurs.
WKP Series Ø 10 x 6 mm 1nF 760/500VAC ±20 % K4000 AC Line Ceramic Disc Capacitor
Cap Ceramic Single Suppression X1/Y1 0.001uF 760VAC/500VAC Y5U 20% (10 X 6mm) Radial Disc 12.5mm 125C Bulk
Ceramic Capacitor 1000Pf 760V, K1500, 20%, Radial; Capacitance:1000Pf; Capacitance Tolerance:± 20%; Suppression Class:X1/Y1; Voltage Rating X:760V; Voltage Rating Y:500V; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:12.5Mm Rohs Compliant: Yes |Vishay WKP102MCPEJ0KR.