Vishay WKO681MCPCRAKR
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, Y5U, -56/+22% TC, 0.00068uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay WKO681MCPCRAKR.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 4 ans
Newark
Future Electronics
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
3
Capacitance
680 pF
680 pF
Dielectric
K4000
K4000
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
300 V
Tolerance
20 %
20 %
Height
9 mm
9 mm
Introduction Date2006-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions de Vishay WKO681MCPCRAKR fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic 680pF 440VAC/300VAC K4000 20% (9 X 5mm) Radial 7.5mm T/R
WKO Series 680 pF 440 V X1/Y2 Y5U AC Line Ceramic Radial Disc Capacitor
Ceramic Disc Capacitor; Capacitance:680pF; Capacitance Tolerance:± 20%; Series:WKO; Voltage Rating:0V; Capacitor Dielectric Type:Ceramic Disc; Lead Spacing:7.5mm; Termination Type:Radial Leaded; Dielectric Characteristic:K4000 ;RoHS Compliant: Yes