Vishay WKO471MCPCF0KR
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, Y5U, -56/+22% TC, 0.00047uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay WKO471MCPCF0KR.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 4 ans
Newark
Farnell
element14 APAC
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+54.47%
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
45,279
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 pF
470 pF
Dielectric
K4000
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
440 V
Tolerance
20 %
20 %
Height
8 mm
8 mm
Introduction Date2007-08-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions de Vishay WKO471MCPCF0KR fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic 470pF 440VAC/300VAC K4000 20% (8 X 5mm) Radial 7.5mm 125C Bulk
WKO Series Ø8x5 mm 470 pF 440/300 VAC ±20 % K4000 AC Line Ceramic Disc Capacitor
CAPACITOR CERAMIC 470PF 440V, K4000, 20%, RAD
WKO Ceramic Disc Suppression Capacitors 470pF 440volts 20%