Vishay VS-HFA16PA60CPBF
Diode, Rectifier, Ultrafast, Vr 600V, If 16A, Pkg TO-247AC, Config Common Cathode
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay VS-HFA16PA60CPBF.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 10 ans
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
8,795
Authorized Distributors
1
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
TO-247-3
TO-247-3
Forward Voltage
1.7 V
2.1 V
Reverse Voltage (DC)
Average Rectified Current
8 A
8 A
Max Reverse Leakage Current
Reverse Recovery Time
55 ns
55 ns
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
STMicroelectronicsSTTH30AC06CWL
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 30A, 600V V(RRM), Silicon, TO-247
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 30A, 400V V(RRM), Silicon, TO-247AC
Diode Ultra Fast Recovery Rectifier 600V 15A 3-Pin (3+Tab) TO-247AC
DIODE, RECTIFIER, ULTRAFAST, VR 600V, IF 30A, PKG TO-247AC, CONFIG COMMON CATHODE
STMicroelectronicsSTTH50W03CW
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 300V V(RRM), Silicon, TO-247
MicrochipAPT60DQ60BCTG
Rectifier Diode Switching 600V 60A 35ns 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube / DIODE ARRAY GP 600V 60A TO247
Descriptions
Descriptions de Vishay VS-HFA16PA60CPBF fournies par ses distributeurs.
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 8A, 600V V(RRM), Silicon, TO-247AC
FAST RECTIFER, CMN CTHD, 8A, TO-247AC; Diode Type:Fast Recovery; Diode Configura
1.4V@8A 300nA@600V 37ns Dual Common Cathode 8A -55¡Í~+150¡Í@(Tj) 600V TO-247AC-3L Diodes - Fast Recovery Rectifiers ROHS