Vishay VS-APU3006HN3
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 30A, 600V V(RRM), Silicon, TO-247AC
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay VS-APU3006HN3.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 10 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
5,369
Authorized Distributors
6
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
TO-247-3
TO-247-3
Forward Voltage
2 V
2.65 V
2.65 V
Reverse Voltage (DC)
Average Rectified Current
30 A
30 A
30 A
Max Reverse Leakage Current
Reverse Recovery Time
45 ns
35 ns
35 ns
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2013-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 60A, 600V V(RRM), Silicon, TO-247AC
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 30A, 600V V(RRM), Silicon, TO-247AC
STMicroelectronicsSTTH50W03CW
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 300V V(RRM), Silicon, TO-247
STMicroelectronicsSTTH31AC06SWL
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 30A, 600V V(RRM), Silicon, TO-247
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 2 Element, 15A, 600V V(RRM), Silicon, TO-247AB
Descriptions
Descriptions de Vishay VS-APU3006HN3 fournies par ses distributeurs.
DIODE GEN PURP 600V 30A TO247AC
Rectifiers 30A 600V 30ns Ultrafast
600V 220A 45ns 30¦ÌA 30A TO-247AC