Vishay VS-8EWF12S-M3
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 8A, 1200V V(RRM), Silicon, TO-252AA
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay VS-8EWF12S-M3.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 3 ans
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+19.53%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
70,670
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
DPAK
TO-252-3
TO-252-3
Forward Voltage
1.3 V
1.3 V
1.3 V
Reverse Voltage (DC)
Average Rectified Current
8 A
8 A
8 A
Max Reverse Leakage Current
Reverse Recovery Time
270 ns
270 ns
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2011-07-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
STMicroelectronicsSTTH1003SB-TR
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 10A, 300V V(RRM), Silicon
STMicroelectronicsSTTH5L06B-TR
Rectifier Diode Switching 600V 5A 95ns Automotive 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
STMicroelectronicsSTTH802B-TR
Fast / Ultrafast Diode, 200 V, 8 A, Single, 1.05 V, 17 ns, 100 A, TO-252 (DPAK), 3 Pins
VS-8EWSxxS Series 800 V 8 A SMT High Voltage Rectifier Diode - DPAK TO-252AA
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 8A, 600V V(RRM), Silicon, TO-252AA
DIODE, ULTRA FAST, 8A, 200V, TO-252AA; Diode Type:Ultrafast Recovery; Diode Conf
Descriptions
Descriptions de Vishay VS-8EWF12S-M3 fournies par ses distributeurs.
Rectifier Diode Switching Si 1.2KV 8A 270ns 3-Pin(2+Tab) DPAK Tube
1.3V@8A 80ns Single 8A 1.2kV TO-252-3 Diodes - Fast Recovery Rectifiers ROHS
VS-8EWF Series 1200 V 8 A Surface Mount Fast Recovery Rectifier - DPAK
DIODE STANDARD 1200V 8A TO252AA
1.2KV 150A 270ns 100¦ÌA 8A TO-252 2.39mm