Vishay VS-8EWF10S-M3
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 8A, 1000V V(RRM), Silicon, TO-252AA
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay VS-8EWF10S-M3.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 3 ans
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+73.23%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
94,143
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
TO-252-3
TO-252-3
Forward Voltage
1.3 V
1.3 V
1.3 V
Reverse Voltage (DC)
Average Rectified Current
8 A
8 A
8 A
Max Reverse Leakage Current
Reverse Recovery Time
270 ns
270 ns
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2011-07-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 8A, 1200V V(RRM), Silicon, TO-252AA
DIODE, ULTRA FAST, 10A, 200V, TO-252AA; Diode Type:Ultrafast Recovery; Diode Con
Diodes Inc.MBRD20100CT-13
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 10A, 100V V(RRM), Silicon, TO-252
Diodes Inc.SBRT10U60D1-13
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 10A, 60V V(RRM), Silicon, TO-252
Diodes Inc.SBR1045D1Q-13
Rectifier Diode Super Barrier Rectifier 45V 10A Automotive AEC-Q101 3-Pin(2+Tab)
Descriptions
Descriptions de Vishay VS-8EWF10S-M3 fournies par ses distributeurs.
1.3V@8A 270ns Single 8A -40¡Í~+150¡Í@(Tj) 1kV TO-252 Diodes - Fast Recovery Rectifiers ROHS
Diode Switching Si 1KV 8A 3-Pin(2+Tab) DPAK Tube
DIODE 8EWF10S 8A 1000V TO252AA FASTSOFT
1KV 150A 270ns 100¦ÌA 8A DPAK,TO-252AA 2.39mm